• Müslüman Nasıl Yaşamalı

Şeyhin birisi müritlerini toplamış, ders veriyormuş. Fakat şeyh, görünüşte şeyh, aslında şeyhlik makamına hiç layık değil, seradan bir insanmış. Ama müritleri arasında öyle safî kalpli bir insan varmış ki, şeyhine öyle hüsn-ü niyetle bakıyor, öyle bir inançla dinliyormuş ki onu, o hüsn-ü niyetinin eseri olarak, tekamül ede ede keramet gösterecek kadar yükselmiş ve nihayet bir kerametle şeyhinin makamını keşfetmiş. Bakmış ki, şeyhi kuyu dibinde, kendisi minare başında. Şeyh çok düşük mertebede. Ama o şeyh sebebiyle kendisi de minarenin başına çıkmış.

Şeyh de bu durumu fark etmekte gecikmemiş. O zaman mürit demiş ki:
“Efendi Hazretleri, şimdi senin mahiyetini Cenab-ı Hak bana keşfetmeyi nasip etti. Ama seni kuyu dibinde gördüğüm halde, sana olan hürmetim, itaatim, sevgim devam edecektir. Çünkü ben bu minare başına senin irşadınla, sana olan hüsn-ü niyetimle, senin vesilenle çıktım. Senin mahiyetini keşfedecek makama çıkmam yine senin irşadınla oldu. Bunun için sana olan itaatim hiç azalmayacak, devam edeceğim.”
Ahmed Şahin Hoca’mızın tatlı üslubuyla kaleme aldığı meseleler, büyük küçük herkese tavsiye edilebilecek çözümlere dönüşüyor...
Bu kitabı okurken, hem geçmişin güzel günlerinden, asr-ı saadet döneminden ibret hisseleri alacaksınız, hem de Müslüman’ın günlük hayatını nasıl yaşaması gerektiğine dair ipuçları bulacaksınız.

Yazarı: Ahmed Şahin

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Müslüman Nasıl Yaşamalı

  • 20,00 TL
  • 10,00 TL

  • Satın almak için gerekli puan: 10

Benzer Ürünler

Alnım Secdede Gözüm Zirvede

Alnım Secdede Gözüm Zirvede

Bizim ayetlerimize ancak, kendilerine bu ayetlerle öğüt verildiği..

10,00 TL 19,50 TL

Etiketler: Müslüman Nasıl Yaşamalı, Ahmed Şahin