Şubat edebiyat paketinde sizler için 3 değerli eser hazırladık...Mehmet Doğru – Rasulullah Efendimiz

Yüce ve güzel dinimizin iki temel kaynağı vardır. Kitap ve sünnet. Sünneti iyi anlamak için Peygamberimiz'i iyi tanımaya ihtiyaç vardır. Çünkü Rabbimiz Kur'anda Peygamber Efendimizle ilgili şöyle buyurmuştur. 

"De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız beni izleyin ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın!..." (Âli İmrân suresi, 3/31) 

İnanan kimseler iyi ve mutlu bir müslüman olabilmek için Resulullah efendimizi izlemelidirler. Bu izlemeyi yapabilmek için O'nu çok iyi bilmeli ve tanımalıdırlar. İşte elinizdeki kitap, Resulullah efendimiz (a.s.)'in hayatını bu amaçla anlatmak için kaleme alınmıştır. Yine Efendimizin hayatını daha iyi anlayabilmeniz için kitabın sonuna "Siyer-i Nebi" haritası da ilave edilmiştir. 

Resulullah Efendimiz'in hayatını severek okuyacağınız ve yaşantınızda O'nu örnek alacağınız ümidiyle...

Ahmet Yüksel Özemre – Ruhan

Romanlarda ve hikayelerde kurgu, genellikle, ya; yazarın kendisini ön plana çıkararak, gözlemlediğini ve yaşamış gibi gösterdiği olayları kendi ağzından anlatmasıyla, ya, kahramanlarının yaşadıklarına şahit olmuş birinin tanıklığıyla ve kahramanların yaşadıklarının kendilerine gizli kalmış yanlarının da bu kişi tarafından açıklanmasıyla, ya da bütün olaylara şahit olan ve bunların arka planlarını da bilen adeta insan üstü bir kişinin kendi kişiliğine atıf yapmadan kişilik-dışı anlatımıyla gelişir. Bu, yazarın halet-i ruhiyesine de ışık tutan bir üslup meselesidir. Yazarının gözlemlerini ve yaşadıklarını kendi ağzından anlattığı romanlar bütün hayali kurgularına rağmen hatırat formatındadırlar.

Bugüne kadar yazdığım hatırat kitaplarımı okuyan pek çok dostum beni bir de roman ya da hikaye yazmam konusunda uzun süre teşvik edip durdular. Hele bazıları Gel de Çık İşin İçinden! Başlıklı hatırat kitabımdaki kurguları(!) pek beğendiklerinden beni bir romancı olarak da görmek istediklerini ısrarla belirttiler. Bu ısrarlar, sonunda, bu hikayelere yol açtı.

Yılmaz Erdoğan – Bir Yağmur Olmalı Bir De Çınar

“Sustular ve sessizliği yaşadılar.Bu sessizlik onlara bir gerçeği daha öğretti.Hayat ne kadar zor ve ne kadar kolaydı.Mutluluk ne kadar yakın ve ne kadar uzaktı.Sevgi ne kadar sıcak ve ne kadar soğuktu.Aradan geçen zamanın kimse farkında değildi.”

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Şubat 2019 Edebiyat Paketi

  • Kodu: 0005
  • Stokta Var
  • 54,00 TL
  • 39,90 TL

  • Satın almak için gerekli puan: 30

Etiketler: şubat, edebiyat, 39.90 TL, Mehmet Doğru, Ahmet Yüksel Özemre, Yılmaz Erdoğan, Rasulullah Efendimiz, Ruhan, Bir Yağmur Olmalı Bir De Çınar